Niedawno odebrałem mieszkanie…

Niedawno odebrałem mieszkanie od dewelopera. Prowadzę dziennik kosztów, jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem to proszę o plusy, będę wołał przy aktualizacji.

Mieszkanie 40m2 (zaokrąglając, bo ma 39 z groszami). Wykończenie oszacowałem na 69112,8 zł w wersji minimum tzn. bez wykończenia balkonu. Co daje około 1727,82 zł/m2. Ceny zawyżyłem o 10%. Kalkulacja zawiera materiał, sprzęt AGD, wynagrodzenie dla ekipy, meble pod wymiar do kuchni, łazienki, korytarza oraz szafy w salonie. Stoły też polecą od stolarza, jedynie szafki TV planuję kupić z Ikea. Zdaję sobie sprawę, że prawie 2k/m2 za wykończenie to dużo, ale wolę zapłacić mniej, niż potem przejmować się, że przekraczam wyliczony budżet. Na ten moment czuję, że zejdę poniżej ustaleń, bo sporo elementów kupiłem wcześniej, łapiąc promocje.

W mieszkaniu chcę zachować styl skandynawski, ale nie mam ciśnienia, aby koniecznie zachować wszystkie jego wymagania. Główny mój cel to przytulność. Mam tylko jeszcze problem jak połączyć małą sypialnię ze strefą pracy (6,3m2), bo prawie codziennie pracuję dodatkowo wieczorami oraz w weekendy, więc muszę mieć dostęp do blatu na 2 monitory.

W komentarzach wrzucam parę fotek ze stanu aktualnego. Ekipa zaczyna roboty od 10 września, w miesiąc planują skończyć wszystkie roboty, podobnie będzie ze stolarzem. Do końca października chcę tam zamieszkać.

#wnetrza #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #budownictwo