Mała ciekawostka dla…

Mała ciekawostka dla zainteresowanych tym wykopem – https://www.wykop.pl/link/5196165/gdansk-16-pietrowy-wiezowiec-bez-windy-na-polpietrach-krzeselka-dla-zmeczonych/

Wołam tych, co udzielali się w kwestii możliwości zerwania windy i spadnięcia jej na sam dół
@marian1881: @Arrgon: @mrmydlo: @Krole: @zcaalock: @IdzieGrzesPrzezWies: @mmarekss: @deeneb: @wojciecharmata:

Będąc kilkukrotnie w #czarnobyl #prypec zawsze ciekawiła mnie wspomniana kwestia. Okazało się, że w niekonserwowanych, starych blokach z wielkiej płyty, budowanych w latach siedemdziesiątych, w budynkach po których po ścianach dosłownie leje się woda, w budynkach bez okien i jakiegokolwiek ogrzewania i 150% poziomie wilgoci, w budynkach, w których złomiarze i złodzieje wyciągnęli dosłownie wszystko co tylko miało jakąkolwiek wartość, windy stoją pootwierane na różnych piętrach i ani myślą spaść w dół. Nie pamiętam, żebym spotkał jakąś windę rozbitą na dnie szybu.

Wchodzenie do nich (tak jak i do budynków zresztą) jest surowo zabronione i jest to jedna z nielicznych zasad, która jest przestrzegana. Tak czy siak, robi to ogromne wrażenie, kiedy na trzynastym piętrze widzisz windę, która pewnie po konserwacji i wstawieniu nowego dźwigu, dalej mogłaby jeździć.

#architektura #budownictwo

W komentarzu jeszcze zdjęcia szybu i resztek maszynowni. Niestety, miałem gdzieś zdjęcie kabiny, ale nie mogę go znaleźć.