#historiajednejfotografii…

#historiajednejfotografii lotniczej, a tak naprawdę beka z Polski 3.0

Na niebiesko zaznaczono teren miejski z początku XXw – tereny folwarku rozparcelowano w regularne działki, z regularną siatką ulic.
Na czerwono zaznaczono rozwój z czasów komunizmu – kontynuację ortogonalnego układu i dostosowanie do powstającej infrastruktury, połączeń z innymi miastami.
Na zielono zaznaczam lata 90te… zaczęło się.
Na zółto – czasy XXIw deweloperki, tak po 2010r. Deweloper kupuje skrawek pola, stawia 10 domków w szeregu i coraz dalej i dalej, tak jak kiedyś łany pszenicy, tak zabudowa szeregowa wzdłuż wąziutkiej ulicy – bo szkoda gruntu – że jak ktoś zaparkuje to śmieciarka już nie przejedzie. XXI wiek przyniósł totalne dno w przestrzeni publicznej. A potem nabywca ostatniego domku w szeregu podnosi larum – ja od 2018 tu mieszkam i płacę podatki! a moje dziecko ma 3 km do szkoły! Skandal! hańba! gdzie jest asfalt?! Kiedy miasto utwardzi nam naszą osiedlową drogę o pięknej nazwie ul. Kwiecistej łąki?

A co ranek z tonącej w błocie ul. Kwiecistej łąki wyjeżdza sznurek samochodów, które korkują się z próbującą odebrać smieci śmieciarką, no i jadą do biedronki ulokowanej w pięknej XXw części miasta.

#architektura #urbanistyka #nieruchomosci #budownictwo #deweloperka #mieszkaniedeweloperskie