Cześć, Wołam was, ponieważ…

Cześć,

Wołam was, ponieważ polubiliście wpis o zakupie mieszkania deweloperskiego. Strasznie się ociągałem z przygotowaniem tego tekstu, bo mieszkam już w swoim domu od przełomu listopada/grudnia, a zakładałem, że napiszę go jeszcze w zeszłym roku.

Mieszkanie kupiłem w kwietniu 2018 za 4,5k/m2 (Polska B). Ceny od dewelopera w grudniu 2019 za te same osiedle, ale blok obok, były już po 5,8k/m2. Moim celem było wykończyć mieszkanie za zarobione pieniądze oraz wnieść minimum 20% wkładu własnego do kredytu. Im mniejsza wysokość kredytu, tym dla mnie lepiej. W moim kosztorysie założyłem 70k na wykończenie, zestawienie wydatków zamieszczam jako załącznik, wraz z wybranymi fotografiami (fotografie są z grudnia). Bilans prowadziłem dość skrupulatnie, ale nie ma co się oszukiwać i lepiej założyć, że zgubiłem w nim dodatkowy 1% kwoty całkowitej. Nie zrobiłem balkonu, którego celowo nie uwzględniałem w wydatkach, zajmę się nim na wiosnę. W mieszkaniu nie mam też dekoracji, z czasem uzupełnię pustki na ścianach (choć aktualnie mam kilka kwiatów i chrobotka przy stole jadalnym).

Oszczędzałem mocno na stolarzu, przez co w kuchni nie wziąłem lakieru. Mieszkanie jest małe, nie zamierzam w nim mieszkać dłużej niż 5 lat i było mi szkoda każdej złotówki. Większość wymysłów i dupereli to koncepcja mojej różowej. Moje jedyne wymaganie to kącik do pracy w sypialni, bo często dodatkowo pracuje wieczorami.
Wykończeniówka trwała prawie 3 miesiące, trafiłem na leniwego wykonawcę (albo raczej zarobionego po 5 mieszkaniach na raz), ale nie mam zarzutów co do jakości wykonanej pracy.

Specjalnie wołam błazna tagu mieszkań deweloperskich @Scaab, widzę, że nie polubiłeś pierwotnej wpisu, więc niech Ci dupa pęknie za Twoje żale pod tagiem. Od razu odpowiem Ci, że kasa jest z pracy uczciwie opodatkowanej, a wysokość mojej miesięcznej raty wynosi około 7-8% stałego dochodu. Nawet jak banki podniosą oprocentowanie to zbytnio tego nie odczuję, a gdybym koniecznie musiał spłacić kredyt to w 2-3 lata roboty jest to do wykonania.

Mam nadzieję, że zdjęcia będą widoczne.

Pozdrawiam 🙂

#wnetrza #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #budownictwo